В МОЗ України обговорили аргументи “за” і “проти” ЗПТ

20 січня 2010 року в Міністерстві охорони здоров’я України відбувся Круглий стіл з обговорення питань замісної підтримувальної терапії, який було ініційовано Всеукраїнською асоціацією громадських організацій “Рух протидії наркоманії та наркозлочинності” та проведено за дорученням заступника Міністра охорони здоров’я Валерія Бідного.

Круглий стіл було проведено з метою обговорення питань щодо ЗПТ з громадськістю, яка провела мітинги протесту перед офісом Міжнародного фонду “Відродження” та МОЗу 11 та 12 січня 2010 року. Зустріч пройшла у форматі відкритої дискусії між прихильниками та опонентами програми ЗПТ в Україні. 
 
 
Круглий стіл відбувся за участі офіційних осіб, які були представлені:
керівництвом Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам — Черенько С.О., Єщенко О.Г.;
головним наркологом МОЗ України — Вієвським А.М.;
директором Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України — Нізовою Н.М.;
представником Управління із забезпечення взаємодії з Державним департаментом України з питань виконання покарань Міністерства юстиції України — Олійником Ю.В.;
начальником управління організації охорони здоров’я Державного департаменту України з питань виконання покарань — Вичавкою О.С.
 
Прихильників програм ЗПТ представляли міжнародні та всеукраїнські громадські організації:
Мірзахід Султанов — Управління ООН з наркотиків та злочинності (UNODC); Костянтин Думчев — Всесвітня Організація Охорони Здоров’я;
Сергій Філіппович та Павло Скала — МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні»;
Олена Кучерук — Міжнародний фонд “Відродження”;
Тамара Трецька — Український інститут досліджень політики щодо громадського здоров’я;
Ольга Бєляєва — Всеукраїнська громадська організація «Асоціація учасників замісної підтримувальної терапії України»;
Сергій Рудий — Всеукраїнська мережа ЛЖВ;
Валентина Мостова — Київський обласний благодійний фонд “Надія та Довіра”.
 
“Рух протидії наркоманії та наркозлочинності” представляли Кравченко В.М., Ганноха Л.А., Кушнірук С.М. та Мкртчян М.В. 
Зустріч підтримали пацієнти програм ЗПТ, виступивши на захист права на отримання ефективного та адекватного лікування. 
 
Очевидним було те, що опоненти програм ЗПТ в Україні не висунули дійсно аргументованих позицій, які були б підкріплені статистичними, науковими та такими, що базуються на доказовій медицині, даними. Однак варто зауважити, що під час зустрічі було підкреслено багато спільних позицій, а саме, відносно того, що програми ЗПТ і програми реабілітації є фактично ланками спільного процесу лікування та реабілітації наркозалежних, тому мають доповнювати, а не виключати одна одну.
 
Обговорення проходило досить емоційно, однак вдалося досягти конструктивних домовленостей.
 
До резолюції зустрічі, зокрема, увійшли наступні питання:
Продовжити роботу над підготовкою міжвідомчого наказу щодо порядку забезпечення неперервного лікування ЗПТ для пацієнтів, які перебувають в ІТТ, СІЗО та місцях позбавлення волі. Забезпечити участь відповідних представників Державного Департаменту Україні з питань виконання покарань, МВС, Мін’юсту у розробці та затвердженні даного наказу.
Спільно підготувати національну програму з профілактики та подолання наслідків вживання наркотиків в України, винести її на публічне громадське обговорення та до рішення відповідальних осіб та установ.
Припинити необґрунтовані звинувачення щодо опонентів дискусії. В аргументації “за” чи “проти” використовувати статистичні, наукові та дані доказової медицини.
Звернутися до Всеукраїнської мережі ЛЖВ та Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні з проханням узагальнити досвід реабілітаційних центрів в місцях позбавлення волі, які працюють за підтримки даних організацій, з метою використання напрацьованих моделей в подальшій роботі.
 
 
Автор | 2010-01-22T01:00:00+03:00 22 января, 2010|Обзор ситуации с ЗПТ|Нет комментариев

Об авторе:

Оставить комментарий