20 декабря 2010 года около 40 пациентов программ ЗПТ провели акцию перед комитетом МОЗ, выступив в защиту прав получения эфективного и адекватного лечения. Акция была проведена в ответ на митинг оппонентов введения программ ЗПТ с применением метадона в местах лишения свободы.

Piccy.info - Free Image HostingПланируемый на 20 января Круглый стол с «представителями общественности» (тема: "Метадон в тюрьмах") прошел весьма энергично и о-очень эмоционально. По свидетельству одного дружественного источника, принимавшего непосредственное участие в «переговорном процессе» — оппоненты введения ЗПТ в местах лишения свободы, и в частности, метадона вообще где бы то ни было, на этот раз удосужились хотя бы прислушаться к аргументации…Так как число присутствующих с обоих сторон было строго лимитировано, то сам автор этих строк представлял вместе с ещё 23-мя участниками всех 3-х киевских сайтов предоставления ЗПТ – группу поддержки. Основная часть которой уместилась на фото, которые вы можете лицезреть. Со стороны оппонентов – ни единой души, вызвавшейся на этот раз морально поддержать своих лидеров, на Акцию НЕ ЯВИЛОСЬ!!!
Зато приходили их "лидеры" и снимали мероприятие на мобилки. Людмила Потопаева типа удивилась, мол, а что вы все на улице, а не за Круглым столом? Ответив ей, что там и без нас есть кому что рассказать, мы вежливо распрощались. Ну что? Как выразился в точку один умный человек – «Противник, изначально, завидев нас, был деморализован»! СПАСИБО ВСЕМ, кто помог в организации мини-митинга. В частности — Лене Кучерук (МФ "Відродження"), Маше Голованевской (Институт Открытого Общества, Нью-Йорк), Сухопаровой Ирине (БФ "Надія"), Ботвину Серёге (ВАСВ), Клубу "ЭНЕЙ", и, конечно же, ВСЕМ ВАМ, родные, кто был с нами, и тем, кто поддерживал нас морально, переживая вдали от Киева!
Piccy.info - Free Image HostingМы вас не подвели! Несколько фото той части пациентов, что уместились в кадре, прямо возле комитета МОЗ, снимал автор =) Мороз, однако! Но всё прошло Гуд! Подробнее, надеюсь, расскажут участники. А пока — ГДУВИН занял нулевую позицию на счёт введения ЗПТ вообще и с применением метадона в частности в тюрьмах.
Ну ещё бы – выборы… Все в затаённом состоянии — куда ветерок подует?!
 
 
 
«Ми сповна заплатили за свою залежність –
в’язницями, здоров’ям, зламаними життями, зруйнованими сім’ями!»
 
Епідемія наркоманії та ВІЛ/СНІДУ бушує в Україні більше двадцяти років. Це були двадцять років в’язниць, ВІЛ/СНІДУ та ігнорування наших проблем з боку держави!
Незбалансована наркополітика привела в Україні до необґрунтованого позбавлення волі, відмов в судовому розгляді, фізичного і морального насильства, використання ненаукових, експериментальних методів лікування. Крім того, надмірний акцент на примусовому лікуванні наркозалежності і підтримка «моделі хвороби» також сприяють стигмі і дискримінації.
Програми Замісної підтримуючої терапії (далі – ЗПТ) є одним із дієвих способів лікування наркотичної залежності і профілактики поширення ВІЛ-інфекції та туберкульозу серед споживачів ін’єкційних наркотиків.
Станом на 01.01.2010 р. в Україні  на базі 103 медичних установ  у кожному регіоні України 5078 наркозалежних отримують лікування ЗПТ.
 
У випадку можливого зупинення програм ЗПТ це призведе до  наступних непоправних наслідків: 
  • понад 5 тисяч громадян вимушені будуть повернутися до нелегального вживання ін’єкційних наркотиків, що в свою чергу зруйнує благополуччя тисяч українських сімей;
  •  значно підвищиться ризик поширення ВІЛ та туберкульозу в Україні;
  • зросте криміногенне навантаження ще мінімум на 4 865 злочинів (наприклад, злочини з виготовлення, розповсюдження та споживання нелегальних наркотиків тощо).
ЗПТ в МПВ (місцях позбавлення волі)
 
Обмеження обсягу прав та свобод людини, якого вона може зазнавати у зв’язку з відбуттям покарання у вигляді позбавлення волі, встановлено Кримінальним та Кримінально-виконавчим Кодексами України. Серед цих обмежень не значиться обмеження права на охорону здоров’я. ЗПТ легітимізована в Україні відповідними нормативно-правовими актами та стандартами надання наркологічної допомоги щодо лікування наркозалежності. Обмеження доступу засуджених до ЗПТ за умови наявності медичних показань до її застосування є порушенням прав людини на охорону здоров’я і суперечить Конституції України.
До 20% від загальної кількості засуджених це наркозалежні особи (ч.1, ст.309 КК України), а не представники наркобізнесу;
  • більше 40% ув’язнених мали досвід вживання наркотиків до засудження, серед неодноразово засуджених кількість більша – до 50%!;
  • доступ засуджених до нелегальних наркотиків: від 5 до 11% позбавлених волі вживали наркотики в МПВ;
  • 46% з тих, хто вживає наркотики в МПВ, практикують спільне використання шприців, тобто рівень ризикованої щодо ВІЛ/СНІДу поведінки значно       перевищує такий в суспільстві, оскільки засуджені значно більше обмежені в доступі до інформації, профілактичних, діагностичних та лікувальних заходів та одноразового/стерильного ін’єкційного інструментарію;
  • жодній країні не вдалося зупинити вживання наркотиків в тюрмах;
  • рівень ВІЛ-інфекції серед ув’язнених значно більший ніж серед загального населення. Також значно більші темпи поширення інфекційних захворювань (ВІЛ/СНІД, гепатити, туберкульоз, інфекції, що передаються статевим шляхом тощо) в закладах закритого типу; 
  • здоров’я ув’язнених = здоров’я всього суспільства!
Ми, громадяни України, члени ВГО «Асоціація учасників ЗПТ України»,
стурбовані спробами деяких кіл відмовити нам у доступі до медичної допомоги,
що не сприяє зміненню якості життя людей, які страждають від наркотичної залежності.
Для нас замісна підтримувальна терапія життєво важлива!
Ми – не проблема, ми частина її вирішення!

От loon

Добавить комментарий