Завершився ознайомчий візит української делегації з обміну досвідом з питань замісної підтримувальної терапії до США.

З 22 по 29 жовтня 2011 року в рамках проекту «Посилення національної відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД шляхом надання послуг та інформації (SUNRISE)», що впроваджується Альянсом за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку,  та на виконання Плану заходів щодо подальшого впровадження замісної підтримувальної терапії  (ЗПТ) для споживачів опіоїдних ін’єкційних наркотиків, затвердженого Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. N 1002-р відбувся ознайомчий візит з обміну досвідом з питань замісної підтримувальної терапії до Сполучених Штатів Америки.

 

До складу делегації від України увійшли представники від Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, Кабінету Міністрів України, керівники профільних служб Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ, Державної служби з контролю за наркотиками, Державної пенітенціарної служби України, Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам, Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом, Українського медичного та моніторингового центру з алкоголю та наркотиків МОЗ України та Альянсу (всього 15 осіб). Більш детальний склад делегації наведено нижче за текстом повідомлення.
Протягом візиту були організовані офіційні зустрічі в державних установах Сполучених Штатів Америки, що опікуються багатопрофільними питаннями організації медичних та психосоціальних послуг для ВІЛ-інфікованих та наркозалежних, а також зустрічі з керівниками недержавних та приватних клінік, реабілітаційних та консультаційних центрів, які надають послуги ВІЛ-інфікованим та наркозалежним в США.

Відбулися також візити до установ, які належить до системи провадження правосуддя – прийомник-розподільник та центр тимчасового утримання міської в’язниці у м. Балтимор а також окружний суд м. Бартимору.

Перша частина візиту відбувалася до закладів та установ місцевого рівня та рівня штатної адміністративної одиниці (м. Нью-Йорк) з метою представлення досвіду безпосередніх надавачів медичних та психосоціальних послуг ВІЛ-інфікованим та наркозалежним.
Друга частина візиту переважно відбувалася в установи вищого державного рівня у місті Вашингтоні, які формують політику та стратегічні програми у сфері ВІЛ/СНІД, наркотичної залежності та надання медичних, психологічних та соціальних послуг особам, залежним від наркотиків.

Усі зустрічі в установах, клініках і агенціях США були організовані Адміністрацією з лікування наркотичної залежності та психічних розладів (SAMHSA), що є структурним підрозділом Департаменту охорони здоров’я та гуманітарних послуг США (U.S.DHHS).

Перелік відвіданих державних органів та інших організацій:

1. Інститут СНІДу Департаменту охорони здоров’я штату Нью-Йорк
2. Національний Центр Якості Допомоги Департаменту охорони здоров’я штату Нью-Йорк
3. Центр лікування наркотичної залежності Св. Луки, клініка Рузвельта, Нью-Йорк
4. Коаліція зменшення шкоди, Центр зменшення шкоди.
5. Клініка Коледжу медицини Альберта Ейнштейна, Відділ оздоровчої програми департаменту лікування наркотичної залежності
6. Міська в’язниця м. Балтімор, приймальник-розподільник, центр тимчасового утримання правопорушників.
7. Судова програма «Змінимось разом» в центрі тимчасового утримання правопорушників міької в’язниці м. Балтімор.
8. Балтиморський окружний суд. Зустріч з почесною суддею Хеллен Хеллер. Обговорення судової практики з розгляду справ, щодо злочинів, пов’язаних із вживанням наркотиків.
9. Лікувальна програма Man Alive Methadone м. Балтімор
10. Офіс міжнародних справ у сфері охорони здоров’я, Міністерство охорони здоров’я і соціального забезпечення
11. Офіс національної політики по контролю за наркотиками Виконавчого офісу Президента США
12. Офіс Глобального координатора з ВІЛ/СНІД Спеціального плану Президента США щодо подолання епідемії ВІЛ/СНІД
13. Управління по боротьбі з наркотиками (у структурі Міністерства юстиції США)
14. Клініка Колмак з лікування алкогольної та наркотичної залежності, м. Вашингтон
15. Клініка «Партнер у реабілітації та консультуванні», послуги з лікування та реабілітації наркозалежних.
16. Національний інститут наркозалежності Національного інституту громадського здоров’я США.
17. Адміністрація з лікування наркотичної залежності та психічних розладів Департаменту охорони здоров’я США.

За підсумками ознайомчого візиту 1 листопада 2011 року у Кабінеті Міністрів України відбулася зустріч учасників візиту, яку очолив Радник Прем’єр Міністра Петренко Микола Миколайович.

Учасниками візиту було представлено та обговорено конкретні пропозиції щодо подальшого розвитку та вдосконалення програми ЗПТ в Україні, враховуючи досвід США в цьому напрямку.
Замісна підтримувальна терапія як ефективний  метод профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу та лікування наркозалежності була запроваджена в Україні у 2004 році.
Станом на 01.10.2011 в рамках відповідної Загальнодержавної програми з протидії ВІЛ/СНІД за підтримки Глобального фонду  та АМР США лікування ЗПТ  надається 6445 наркозалежним пацієнтам у 134 лікувальних закладах в усіх регіонах України.  5644 пацієнти отримують в якості замісного препарату  — метадон, 801 – бупренорфін.

Автор | 2018-01-04T18:36:55+03:00 7 ноября, 2011|Международный опыт ЗПТ|Нет комментариев

Об авторе:

Оставить комментарий