Відкрите звернення за підписами 300 клієнтів ЗПТ

Відкрите звернення за підписами 300 клієнтів програм підтримувальної терапії в Україні до Ющенка В.А., Президента України; Гайдаєва Ю.О., Міністра МОЗ; Орді О.М., першому заступнику Міністра МОЗ; Хобзею М.К., Голові Комітету з Контролю за наркотиками; Корнієнку М.В., в.о. Міністра внутрішніх справ України.

 КОМУ:                                                                       Ющенку В.А., Президенту України

КОПІЇ:                                  Гайдаєву Ю.О., Міністру Міністерства Охорони Здоров’я

Орді О.М., першому заступнику Міністра МОЗ

Хобзею М.К., Голові Комітету з Контролю за наркотиками

Корнієнку М.В., в.о. Міністра внутрішніх справ України

5.12.2007

Відкрите звернення клієнтів програм підтримувальної терапії в Україні

Ми, учасники програм замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), за останні роки на власному досвіді переконались: вказаний метод є дієвим засобом лікування опійної залежності та профілактики ВІЛ серед наркозалежних. ЗПТ почала свій розвиток з 2004 року, та на сьогодні вже остаточно довела свою ефективність. Ми нарешті маємо можливість покинути кримінальне середовище, де ми вимушено знаходились, і стати активними членами суспільства. За час перебування у програмах ЗПТ більшість з нас припинила вживання нелегальних наркотиків, отримала можливість працювати, лікуватись, народжувати дітей у тих самих умовах, що й усі інші громадяни України. Але результати можуть бути ще кращими, якщо лікувальні програми будуть працювати згідно з доведеними кращими світовими практиками та спиратимуться на нагальні потреби пацієнтів.

Незважаючи на очевидну корисність програм ЗПТ ми повинні відзначити і проблеми, які створюють значні незручності та впливають передусім на якість життя учасників програм.

Серед основних проблем можна виділити наступні:

   — неможливість продовжувати замісну терапію у випадках захворювання, госпіталізації або арешту;

   — неможливість виїжджати за межі міста;

І найголовніше

   – обмежений доступ до цього виду лікування та відсутність програм, де основним препаратом є метадон.

Ми, пацієнти програм ЗПТ, як найбільш зацікавлена сторона, маємо можливість допомогти зробити програми ЗПТ більш ефективними.

Заслухавши та обговоривши представлені доповіді учасників Конференції, ми дійшли висновку, що наступні запропоновані кроки є вкрай потрібними як для нас, так і для суспільства в цілому.

1)     Найближчим часом надати можливість отримувати ЗПТ усім залежним від опіоїдів, які виявили таке бажання та відповідають необхідним медичним критеріям. З цією метою:

—          виконати нарешті положення Наказу МОЗ України від 04.07.2007 № 295 та реально запровадити програми ЗПТ з використанням метадону, як найбільш поширеного і науково дослідженого у світі препарату для замісної терапії;

—          розробити механізми залучення коштів на програми ЗПТ, враховуючи можливості державного бюджету, страхової медицини, грантів різних благодійних організацій та приватних джерел.

2)     Надати можливість пацієнтам отримувати препарат «Еднок» (бупренорфін для сублінгвального вживання) за рецептом, як це і передбачено Наказом МОЗ №360 від 19.07.2005 року.

3)     Нормативно закріпити відповідними розпорядчими документами можливість видачі замісних препаратів на руки пацієнтам для самостійного прийому у ситуаціях, передбачених лікарськими методичними рекомендаціями «Використання замісної терапії метадоном у лікуванні та реабілітації хворих із синдромом опійної залежності, Київ – 2003», та відповідно до кращих світових практик.

4)     Створити механізм, який би забезпечував наявність препарату ЗПТ для продовження надання терапії, як життєво важливої допомоги у випадках захворювання, госпіталізації у стаціонарні відділення медичних закладів та у місцях позбавлення волі та тимчасового утримання (затримання, арешт, ув’язнення).

Враховуючи, що подальший розвиток програм ЗПТ потребує активної участі МОЗ, МВС, інших державних інституцій та представників громадськості, ми пропонуємо залучити учасників програм ЗПТ та їх близьких до роботи відповідної міжвідомчої робочої групи, створеної на базі МОЗ, з метою вирішення практичних питань поширення ЗПТ в Україні.

Триста підписів клієнтів програм ЗПТ під цім зверненням можна подивитись у форматі PDFЗАВАНТАЖИТИ

Якщо у вас ще немає програми, що може відкривати формат PDF — ви можете знайти її ТУТ

Автор | 2008-08-01T19:02:16+03:00 1 августа, 2008|Обращения клиентов ЗПТ|Нет комментариев

Об авторе:

Оставить комментарий