Обращение участников III Конференции по вопросам ЗПТ

"У зв’язку з викладеним, просимо вас взяти ситуацію під особистий контроль, доручити відповідним контролюючим відомствам та правоохоронним органам у межах компетенції припинити порушення законодавства та не допустити повторення подібних прецедентів в інших регіонах України" (з відкритого звернення учасників  ІІІ-ої Національної конференції з питань замісної підтримувальної терапії до керівників держави у зв’язку з проблемою впровадження ЗПТ метадоном у м. Севастополь)

 

 м.Київ                                                                                                     

26-27 березня 2009 року

Президенту України

Ющенку В.І.

Прем’єр-міністру України

Тимошенко Ю.В.

Голові Верховної Ради України

Литвину В.М.

Вельмишановні

Вікторе Андрійовичу, Юлія Володимирівна та Володимире Михайловичу !

Ми, учасники ІІІ-ої Національної конференції з питань замісної підтримувальної терапії, представники державних, міжнародних та неурядових організацій, лікарі, наркозалежні та їх батьки звертаємося до вас з метою вирішення проблеми, яка потребує вашого особистого втручання.

Вже майже 5 років в Україні впроваджується такий ефективний метод профілактики ВІЛ-інфекції та  лікування наркозалежності для споживачів ін’єкційних наркотиків, як замісна підтримувальна терапія (далі  – ЗПТ).

На даний час понад 3 тисяч наркозалежних людей у більшості областей України мають можливість отримувати це життєво-важливе лікування, майже половина усіх пацієнтів  ВІЛ-позитивні.

Підставою для впровадження  та розширення ЗПТ на даний момент є Загальнодержавна програма забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки», затверджена Законом України № 1026-VI від 19.02.2009,  Указ Президента України «Про додаткові невідкладні заходи щодо протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні»   № 1207 від 12.12.2008 року та цілий ряд наказів МОЗ України, що регламентують запровадження програм ЗПТ в державі.  

Ми щиро вдячні вам, найвищим посадовим особам держави, за особистий внесок у справу запровадження та нормативного закріплення у чинному законодавстві цього інноваційного для України, але сталого для більшості розвинених країн світу, обґрунтованого медичною наукою виду допомоги наркозалежним людям.

Звертаємо вашу увагу на те, що протягом останнього часу в Україні поновлюються спроби, всупереч чинному законодавству, перешкодити або взагалі заборонити ЗПТ.

Останній такий ганебний факт зафіксовано у м. Севастополі, де  17.03.2009 рішенням XIII сесії міської ради м. Севастополя за № 6503 було заборонено використання приміщень комунальної власності для впровадження  програм ЗПТ.

Зазначеним необґрунтованим рішенням поставлено під загрозу життя та здоров’я щонайменше 15 наркозалежних пацієнтів ЗПТ, які отримують лікування на базі Севастопольської міської психіатричної лікарні, 7 з яких є ВІЛ-позитивними, п’ятеро з них одночасно отримують життєво-необхідну антиретровірусну терапію.

Одночасно міська рада м. Севастополя ухвалила звернення Президенту, Прем’єр-міністру, Голові Верховної Ради, МОЗ України, депутатам обласних, міських рад з пропозиціями скасувати чинне законодавство в частині запровадження ЗПТ  та підтримати вищезазначену  ініціативу.

Ми впевнені, що таким спробам ігнорування чинного законодавства з боку міської ради м. Севастополя та підбурювання інших органів державної та місцевої влади на незаконні дії має бути дана відповідна правова оцінка та адекватний опір.

У зв’язку з викладеним, просимо вас взяти ситуацію під особистий контроль, доручити відповідним контролюючим відомствам та правоохоронним органам у межах компетенції припинити порушення законодавства та не допустити повторення подібних прецедентів в інших регіонах України.

Щиро сподіваємося на вашу підтримку.

=======================================================

Скачать полную версию обращения можно ТУТ

Автор | 2009-03-31T14:28:20+03:00 31 марта, 2009|ЗПТ и Закон|Нет комментариев

Об авторе:

Оставить комментарий