Налагодимо співпрацю з обласними підрозділами БНОН УМВС України!

12 жовтня 2010 року ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» за підтримки ВБО «Мережа людей, які живуть з ВІЛ» в рамках програми «Підтримка профілактики ВІЛ/СНІДу, лікування та догляду для найуразливіших груп населення України» за підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, та за сприянням Департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків, провела тренінг для представників обласних підрозділів боротьби з незаконним обігом наркотиків за темою стандарту «Надання соціальних послуг з соціально-психологічного супроводу осіб, які отримують замісну підтримувальну терапію агоністами опіоїдів».

 

Потреба у проведенні даного тренінгу постала внаслідок численних повідомлень від НУО про конфліктні ситуації з працівниками правоохоронних органів, які пов’язані з діяльністю сайтів ЗПТ. Відповідно для вирішення проблеми недовіри між НУО та міліцією, а також для побудови платформи міжсекторального співробітництва було проведено даний тренінг.

 

На тренінгу були присутні представники підрозділів БНОН з Волинської, Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-франківської, Кіровоградської, Луганської та Львівської областей, а також м. Києва.

На початку тренінгу основними питаннями зі сторони працівників міліції були:

Чи потрібна програма ЗПТ, в чому полягає доцільність цієї програми, які критерії прийняття на програму, хто приймає рішення для зарахування пацієнта на програму, як вираховується доза, чому саме діючі препарати і у твердій формі, і який позитивний досвід інших країн у впровадженні програм ЗПТ?

Для того, щоб відповісти на поставлені запитання тренінг було розподілено на кілька блоків в рамках яких, учасникам було презентовано:

1.      Інформацію щодо загального перебігу епідемії ВІЛ/СНІД в Україні і небезпеки в якій опинилися громадяни внаслідок цієї епідемії.

2.      Інформацію щодо основних компонентів стратегії Зменшення Шкоди і її значення для забезпечення безпеки всієї громади.

3.      Стандарт якості послуг медико-соціального супроводу осіб, які отримують замісну підтримувальну терапію агоністами опіоїдів”. У стислій формі було розглянуто принципи роботи мультидисциплінарних команд, методики соціального супроводу клієнтів, переліку всіх послуг клієнтам, а також способи формування прихильності до АРВ-лікування. Основний наголос робився на усвідомленні того факту, що тільки мультидисциплінарний підхід, та надання усього комплексу медико-соціальних послуг, можуть дати ефективний результат в діяльності програм ЗПТ.

4.      Позитивний досвід інших країн з впровадження програм ЗПТ.

 

В результаті активної роботи тренерів та здійснених презентацій вдалося переконати більшість учасників в тому, що зменшення рівня вживання заборонених речовин, зменшення рівня ризикованої поведінки та загальне зменшення кримінальної активності, можливе лише за умов запровадження програми ЗПТ, але у повному обсязі згідно стандарту.

Варто відмітити, що під час напрацювання моделей міжсекторального співробітництва, працівники міліції висловили готовність співпрацювати з НУО у напрямку проведення первинної профілактики, а саме інформування школярів старших класів, та студентів щодо небезпеки вживання наркотичних речовин; можливості розповсюдження інформаційних матеріалів у відділеннях міліції; та у створенні спільних медіа-проектів, з метою загального інформування населення щодо проблем наркоманії та ВІЛ/СНІДу. Окрім того, на запитання тренерів щодо готовності присутніх надавати усну інформацію наркозалежним щодо програм реабілітації, чи участі у програмах ЗПТ, то більшість присутніх висловили свою згоду.

Підводячи підсумки, можна сказати, що на тренінгу було розглянуто досить широке коло питань щодо медико-соціальної допомоги СІН, ЛЖВ та принципів роботи мультидисціплінарних команд. На всі питання учасників були дані вичерпні відповіді, внаслідок чого і було змінено ставлення працівників міліції до програм ЗПТ. Однак, як зазначили учасники, ставлення до програм ЗПТ буде позитивним за умови, якщо програми будуть працювати відповідно до стандарту, та якщо будуть прийняті інші форми препарату, тобто рідка форма, яку неможливо буде виносити.  Також для більшості учасників стало відкриттям розуміння важливості роботи неурядових організацій, як вони зізнались, таку важливість раніше не помічали і мало розуміли зміст діяльності НУО. Наприкінці майже всі учасники зазначили, що існує потреба і в подальшому проведенні таких тренінгів для працівників міліції як на міському, так і районному рівнях.

 

Для налагодження подальшої співпраці з працівниками правоохоронних органів прошу звертатись в обласні управління підрозділів БНОН Волинської, Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-франківської, Кіровоградської, Луганської та Львівської областей, а також м. Києва.

 

 

З повагою,
Анатолій Ніштук
координатор напряму впровадження стандартів
ВБФ „Коаліція ВІЛ-сервісних організацій”
Тел./факс: +38 (044) 521 28 82; 521 27 74
e-mail: nishtuk@hiv.org.ua

 

Автор | 2010-10-23T07:40:17+03:00 23 октября, 2010|Без категории|Нет комментариев

Об авторе:

Оставить комментарий