Листи Асоціації ЗПТ щодо ситуації в Донецьку

"…Втручання в Програму, що впроваджується під патронатом Президента та  є найефективнішим заслоном  у протидії епідемії ВІЛ має бути розцінено як саботаж всіх зусиль, що були зроблені за для припинення темпів розповсюдження ВІЛ/СНІД, тим більш – Донецьк залишається у перших рядах  з росту інфікованих, більшу частину яких складають споживачі ін’єкційних наркотиків…" — з листа Асоціації учасників програм ЗПТ.

Всеукраїнська громадська організація
«АСОЦІАЦІЯ УЧАСНИКІВ ПРОГРАМ
ЗАМІСНОЇ ПІДТРИМУВАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ УКРАЇНИ»
49128, м. Дніпропетровськ, вул. Братів Трофімових, 113
тел./факс 8-0562-47-05-11; 8-056-785-89-83
 
Вих. 14-08-оф-09
від 17 серпня 2009 р.
 
Генеральному прокурору України
пану Медведьку О.І.
01011, м. Київ,
вул. Різницька,13/15
 
Щодо порушення Конституційних
прав громадян України
 
Шановний Олександре Івановичу!
Висловлюємо Вам свою Повагу та звертаємося з метою захисту прав громадян України на отримання медичної допомоги.
ВГО «Асоціація учасників програм замісної підтримувальної терапії України» (далі – Асоціація ЗПТ), організація, яка створена для захисту законних прав та інтересів своїх членів на території України.
19.06.2009 року рішенням сесії міської ради м. Донецька № 34/22 було заборонено використання об`єктів нерухомої комунальної власності міста для впровадження програм замісної підтримувальної терапії.
Ми вважаємо, що вищезгадане рішення порушило Ст. 24 Конституції України щодо неможливості обмежень прав людини на отримання медичної допомоги за місцем проживання.
Сьогодні більш ніж 4000 наркозалежних людей в Україні отримують дійсно ефективну медичну допомогу в програмах замісної терапії.
Ми – люди, які довгі роки шукали можливість припинити нескінченні та болючі для нас и наших родин наслідки вживання наркотичних речовин, проходили реабілітаційні центри та детоксикації, але хронічна хвороба була сильнішою.
Втручання в Програму, що впроваджується під патронатом Президента (п.3.2 Указу Президента № 1208/2007 від 12.12.2007) та є найефективнішим заслоном у протидії епідемії ВІЛ має бути розцінено як саботаж всіх зусиль, що були зроблені за для припинення темпів розповсюдження ВІЛ/СНІД, тим більш – Донецьк залишається у перших рядах з росту інфікованих, більшу частину яких складають споживачі ін’єкційних наркотиків.
Ми звертаємося до Вас з проханням використати усі надані Вам законом можливості для того, щоб зберегти життя та здоров’я 30 громадян України, спокій їх родин та зберегти можливість отримувати замісну підтримувальну терапію в державних комунальних закладах міста наркозалежними мешканцями м. Донецька.
В протилежному випадку ми — члени ВГО ‛Асоціація учасників ЗПТ України» та наші рідні та батьки будемо вимушені звернутись до міжнародного суспільства та вдаватись до акцій протесту.

З Повагою,

Бєляєва Ольга Володимирівна
Голова правління
ВГО «Асоціація учасників ЗПТ України»

========================

Вих № 13-08-оф-09
від 14 «серпня» 2009 р.
 
Начальнику Управління охорони здоров’я
Донецької обласної державної адміністрації
Аніщенко О.В.
 
Копія:
Головному лікарю Донецького обласного
наркологічного диспансеру,
обласному наркологу
Цибі І. В.
 
Щодо рішення сесії Донецької міської ради
від 19.06.09 №34/22 «Про заборону використання
приміщень комунальної власності для впровадження
«метадонової програми»

Шановний Олександр Володимирович!

Висловлюємо Вам свою повагу та звертаємось з великим занепокоєнням, щодо рішення сесії Донецької міської ради від 19.06.09 №34/22 «Про заборону використання приміщень комунальної власності для впровадження «метадонової програми».
Ми впевнені, що зазначене рішення є незаконним і таким що суперечить Конституції України, Закону України №1026 -1V від 19.02 2009, а також перешкоджає впровадженню державних програм протидії розповсюдженню ВІЛ-інфекції та туберкульозу.
На наш погляд це рішення сесії Донецької міської ради ніяк не може бути обґрунтованою підставою для закриття сайту замісної терапії у Донецькому міському наркологічному диспансері.

Просимо прийняти до уваги наше звернення при здійсненні подальших кроків та сподіваємось на взаєморозуміння.

З повагою,
Бєляєва Ольга Володимирівна
Голова Правління
ВГО «Асоціація учасників програм ЗПТ України»
Автор | 2009-08-19T11:54:51+03:00 19 августа, 2009|Обращения клиентов ЗПТ|Нет комментариев

Об авторе:

Оставить комментарий