Украина по темпам роста эпидемии ВИЧ-инфекции/СПИДа занимает одно из ведущих мест в Восточноевропейском регионе, по данным независимых экспертов инфицировано 1,63% взрослого населения, сообщает пресс-служба МОЗ Украины.

Україна за темпами зростання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу посідає одне з провідних місць у Східноєвропейському регіоні, за даними незалежних експертів інфіковано 1,63% дорослого населення повідомляє Прес-служба МОЗ України.
 

До цього часу епідемія ВІЛ-інфекції в Україні сконцентрована в групах найбільш високого ризику інфікування ВІЛ, основним шляхом передачі ВІЛ є використання зараженого ін’єкційного інструментарію, та зростає питома вага випадків передачі ВІЛ сексуальним шляхом за рахунок статевих партнерів споживачів ін’єкційних наркотиків, повідомляє Прес-служба МОЗ України.

Серед позитивних результатів, які вдалося досягти у цій сфері, фахівці називають наступні:

[sape count=2 block=1 orientation=1] [sape]

1. Розроблена стратегія, де визначені конкретні шляхи, які Україна має терміново здійснити. Мова йде про створення системи допомоги, діагностики та консультування хворих на ВІЛ: краще знати їх реальну кількість, ніж ілюзорно доводити, що проблеми не існує. Для цього виділяється 4 млрд. грн на 4 роки.
На даний час замісну підтримувальну терапію отримує 809 пацієнтів. До кінця 2008 року до цієї програми планується включити 5293 пацієнти з хронічною опіоїдною залежністю. З 2008 року відпрацьовуються механізми для розширення замісної підтримувальної терапії.
Лікування ВІЛ-інфікованих дітей є пріоритетом державної політики, зазначає МОЗ України. Україна значно зменшила рівень передачі ВІЛ від матері до дитини — з 28% у 2001 р. до 7% — у 2006 р.
Сьогодні 100% дітей, які потребують лікування, його отримують. Національну Програму боротьби з ВІЛ/СНІДом на 2009 — 2013 роки Генеральною асамблею ООН визнано найбільш всеохоплюючою та повною в порівнянні з 5-ма попередніми. Звіт України щодо виконання зобов’язань Декларації визнано найкращим та найбільш якісним з усіх представлених в ООН.
Розроблений МОЗ проект Закону України "Про затвердження Загальнодержавної цільової програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки" схвалено Кабінетом Міністрів України та передано на розгляд в профільний комітет Верховної Ради України.
Орієнтовний обсяг фінансування, необхідний для реалізації Програми, становить: всього за Програмою — 3 651 847,7 тис. грн., у тому числі з державного бюджету — 2 905 938,3 тис. грн., місцевого бюджету — 267 336,4 тис. грн., інших джерел — 478 572,9 тис. грн.
Зміцнюється міжнародна співпраця (з Німеччиною, Польщею) для налагодження системи закупівель високовартісних медпрепаратів та домовленості з виробниками про закупівлі медткаментів за зниженними цінами.
Крім того, Міністерство охорони здоров’я підтримувало і розширювало співпрацю з традиційними міжнародними партнерами: Світовим банком, Всесвітньою організацією охорони здоров’я, іншими агенціями ООН (Дитячим фондом ООН, Програмою розвитку ООН, Програмою ООН з ВІЛ/СНІД) Європейською комісією, агентствами міжнародного розвитку низки європейських країн та США.
Також у першому півріччі активізована міжнародна діяльність Міністерства, яка спрямовувалась, перш за все, на осягнення цілей програми дій Уряду "Український прорив", залучення міжнародного технічного ресурсу для вирішення завдань розвитку сфери охорони здоров’я,серед яких: організаційне і фінансове реформування галузі; запобігання розповсюдженню інфекційних хвороб та боротьба з особливо небезпечними соціальними інфекційними хворобами (туберкульоз, СНІД); охорона материнства і дитинства.

 
Джерело: www.moz.gov.ua

От loon

Добавить комментарий